Test farb dekoracyjnych serii Universal Paint & Primer In One od Rustoleum

Universal_Paint_&_Primer_In_One_Rustoleum_Spinex

 

Nie od dziś wiadomo, że uwielbiamy farby i wszelkiego rodzaju efekty dekoracyjne. Mało tego, każdy kto śledzi naszego bloga na pewno już wie, że wykorzystujemy każdą wolną chwilę by zostawić nasze spinexowe biurka i zniknąć w testowym pokoju :)

Tym razem z przyjemnością wypróbowaliśmy tak szumnie zapowiadaną przez nas w sierpniu nowatorską serię farb dekoracyjnych w sprayu Universal® od Rust-Oleum®.

Przypominamy seria ta przeznaczona jest do aplikacji na większość podłoży bez potrzeby użycia podkładu. Farby zostały stworzone do stosowania na różnorodnych powierzchniach takich jak drewno, metal, plastik, wiklinę, cegły, beton czy szkło.

Tyle teorii, przejdźmy zatem do naszego najnowszego testu!

W tym tygodniu naszymi powierzchniami testowymi były:

  • gliniany wazon, który dla utrudnienia został wcześniej oklejony folią dekoracyjną Modern Masters,
  • blaszany dzbanek.

Powierzchnia_Testowa_Universal_Rustoleum_Spinex

Celowo wybraliśmy dwie różne rodzaje powierzchni chcąc sprawdzić, czy tak jak obiecuje producent farby w spray poradzą sobie bez wcześniejszego użycia podkładu.

Farbami testowymi zostały:

  • Universal Paint&Primer in One od Rustoleum – kolor Cardinal Red w połysku,
  • Universal Paint&Primer in One od Rustoleum – kolor Cobalt Blue Gloss w połysku.

I ETAP Przygotowanie powierzchni

Zgodnie z zalecaniami producenta przez rozpoczęciem malowania usunęliśmy kurz i inne zabrudzenia z naszych testowych powierzchni. Następnie zostały one pozostawione do wyschnięcia.

Pamiętaliśmy również o zabezpieczeniu otoczenia przed mgłą natryskową. Tak przygotowani przeszliśmy do kolejnego etapu.

II ETAP Aplikacja

Etap drugi rozpoczął się od wymieszania farby, czyli w naszym przypadku wystarczyło kilkuminutowe potrząsanie puszką. Następnie krótkimi, szybkimi ruchami aplikowaliśmy cienkie warstwy farby. Aplikacja okazała się więc banalna.

Universal_Paint_&_Primer_Rustoleum_Spinex_2 Universal_Paint_&Primer_In_One_Rustoleum_Spinex

III ETAP Wnioski

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem serii farb dekoracyjnych Universal. Producent miał 100% racji mówiąc, że farby te, to podkład i farba w jednym produkcie. Już jedna warstwa idealnie pokryła obie, tak różne powierzchnie testowe.

Farby Universal zachwyciły nas również z innego powodu- pomalowanie naszych dzbanków zajęło nam zaledwie kilka minut. Przy minimalnym wysiłku jaki włożyliśmy w aplikacje otrzymaliśmy idealne pokrycie powierzchni. Poza tym farba wysycha błyskawicznie- wg producenta powierzchnia sucha na dotyk w 30 min.

Universal_Paint_&_Primer_Cobalt_Blue_Rustoleum_SpinexUniversal_Paint_&_Primer_Cardinal_Red_Rustoleum_Spinex

Na naszą uwagę w pełni zasłużyło również ergonomiczne opakowanie farby, które rzeczywiście świetnie dopasowuje się do dłoni. Wisienką na torcie okazał się jednak opatentowany spust sprayu! Umożliwił nam on malowanie pod każdym kątem. Szczególnie interesowało nas malowanie do góry dnem- nie zawiedliśmy się. Rzeczywiście spray świetnie radzi sobie nawet w takiej pozycji natrysku. 

Nie pozostało nam więc nic innego jak szczerze polecić nową serię farb od Rustoleum! Stwierdzenie, że malowanie jeszcze nigdy nie było tak łatwe i przyjemne nabiera zupełnie nowego znaczenia! 

Więcej informacji na temat farb dekoracyjnych w spray znajdziecie tutaj: http://blogspinex.pl/farby/nowa-seria-farb-w-spray-universal-od-rustoleum/

 Universal_Paint_&_Primer_Rustoleum_Testy_Spinex

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>